Юрій Апальков: В Україні створять реєстр фермерів та нададуть їм можливість онлайн навчання

0 418

Керівник Українського державного фонду з підтримки фермерських господарств Юрій Апальков розповів про нововведення, спрямовані на підтримку вітчизняних фермерів на прес-конференції в Міністерстві аграрної політики та продовольства, що відбулася 6 листопада.

Під час свого виступу Юрій Апальков розповів, що, зокрема, на існуючу програму з відшкодування кредитів було чимало дорікань у зв’язку з тим, що фермери не могли працювати з нею. Фондом за участі Асоціації фермерів було з’ясовано, що це обумовлено відсутністю розуміння між банківськими установами та фермерами. Саме тому було прийнято рішення щодо допомоги в налагодженні діалогу між ними.  Результатом такої роботи на сьогодні є те, що існують попередні домовленості між двома фінустановами – Приватбанком і Укргазбанком – які погодилися підійти до цього напрямку роботи за новими принципами.

«Ми отримали підтримку відносно того, щоб фермери зверталися до відділень цих банків по всій Україні і за допомогою спеціалістів Укрдержфонду з підтримки фермерських господарств ми будемо з 2019 року більш фахово підходити до роботи в цьому напрямку. Тобто, ми маємо не просто отримувати гроші і роздавати їх, але й допомагати фермерам – Асоціація фермерів за допомогою своїх спеціалістів, а Укрдержфонд – своїх. І ми сподіваємось, що наступного року буде зовсім інша картина по програмі кредитування і співпраці з українськими банками», – пояснив механізм роботи Юрій Апальков.

За словами керівника Фонду, на думку Асоціації фермерів та інших експертів, Україні «не потрібно було вигадувати велосипед, бо він давно вже є в Європі». І певною частиною цього «велосипеда» була Концепція підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, яка була затверджена Урядом у вересні 2017 року і стала основою тієї програми, яка потім була реалізована у постанові.

Крім того, на сьогоднішній день Мінагрополітики напрацьовує закон України про створення Державного аграрного реєстру за прикладом механізмів і інструментів, які існують в Європі.

«Це виглядає наступним чином: в Україні існує реєстр юридичних осіб і юридичних осіб- підприємців і все що коїться в Україні якраз направлене на цих людей. Тобто ми маємо ситуацію, коли випадають з поля зору ті селяни, ті фермери, які працюють як одноосібники, а це величезна армія українців, які годують сьогодні Україну, тобто їх юридично немає, а фактично вони є.

Друге, що важливо в цій армії працівників і фермерів, це те, що якщо підрахувати ту суму продуктів, які вони виробляють , як в товарному вигляді, так і грошовому вимірі, то це дуже вагомий внесок до внутрішнього валового продукту України. Це вагома допомога бюджету і відчутна перевага в перемовинах з Міжнародним валютним фондом», – зазначив Юрій Апальков.

За словами посадовця, у Європі для того щоб отримати допомогу від держави не потрібно бути зареєстрованим як юридична особа або юридична особа-підприємець, натомість, потрібно зареєструватися у Державному аграрному реєстрі і це вже є підставою для того, щоб держава надавала допомогу в тій частині, в якій фермер найбільше її потребує.

«Ми сподіваємось, що це буде підтримано Урядом. Ми сподіваємось, що не будемо багато сперечатися з Міністерством фінансів в частині податків і ключове рішення в цьому питанні буде прийнято ще до кінця цього року. Щоб в новому році ті люди, які сьогодні працюють на землі і не знають як достукатися до державної підтримки, зрозуміли що можна буде зареєструватися, піти і отримати від держави те, що вона запропонувала», – зазначив Юрій Апальков.

Під час прес-конференції керівник Фонду також розповів про плани з реалізації проекту «Бізнес-інкубатор» за підтримки ЄС. На початковому етапі реалізації проекту, на базі відділень головного офісу будуть проведені відео- конференції, де фермери на місцях в режимі онлайн зможуть почути пропозиції і поради експертів, консультації тощо.

«Сподіваємось, що таким механізмом ми додамо економічної та юридичної грамотності нашим фермерам і вони почнуть більш впевнено дивитися на відносини з контролюючими органами. Бо вони зараз їх бояться, а коли будуть знати законодавчі основи, то будуть розмовляти з ними іншою мовою», – зауважив Юрій Апальков.

Ярослава Коломієць,

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!