З військових – у фермери: перший урожай лікарських трав зібрали ветерани на Миколаївщині

0 219

Вирощування лікарських трав може бути досить рентабельним бізнесом, адже ціна продукту доволі висока, а для початку справи достатньо невеликої земельної ділянки. Саме цю нішу сільського господарства обрали для себе Володимир Волосніков та Юрій Сінчук, ветерани війни на Сході України, які після завершення служби вирішили зайнятися фермерством. Цього року новоспечені аграрії зібрали перший урожай шавлії, повідомляє SEEDS.

“З чого атовцям починати бізнес? Повірити в себе, в те, що ти можеш щось зробити для себе та своєї родини – це найголовніше. А якщо є однодумці, то працювати набагато легше”, – говорить Володимир Волосніков.

“Чому саме лікарські культури? Це новий перспективний напрямок. Україна імпортує тисячі тонн лікарських рослин, а ми же можемо це вирощувати самі. Цього року ми виходимо на 1 тонну 200 кг сушеної сировини, і це з невеликої ділянки, бо ми тільки вчимося вирощувати траву” – додає Юрій Сінчук.

Ветерани зареєстрували ТОВ «СК ГРІН ФАРМ» і навесні посіяли культуру. Робили це ручними сівалками і збирали також вручну. Отримали 1,2 тонни сушеної шавлії. Наступного року фермери планують розширити виробництво – вирощувати 3 – 4 лікарські культури. Також ветеранів цікавить напрямок біоенергетичних культур.

Читайте також: Ветерани АТО отримали трактор для розвитку овочевого бізнесу

ТОВ «СК ГРІН ФАРМ» почнуть втілювати план з розширення виробництва вже наступного року. Перший крок вони для цього зробили – грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP і придбало трактор та навісне обладнання.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!