За минулий рік вартість основного набору овочів та фруктів збільшилася майже на 50% – Катерина Звєрєва

0 129

Через війну українські аграрії зіштовхнулися з рядом проблем, пов’язаних із заготівлею сировини, виробництвом, продажем і доставленням готової продукції. Така ситуація спричинила сттєво зростання цін на продукти харчування. Так, за даними платформи East-Fruit, вартість основного набору овочів та фруктів збільшилася на 47-48% порівняно з листопадом 2021 року. У той же час, показник індексу цін, виражений у доларах США, продемонстрував ріст вартості харчів у середньому на 12-13%. Про це розповіла директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації, керівниця сайту Міжнародної аналітичної платформи EastFruit Катерина Звєрєва, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті finance.ua.

Вона зазначила, що у 2022 році відбулося різке подорожчання цибулі – у 2,5 раза за рік, а також суттєво подорожчала морква. Водночас підскочили ціни на всю імпортну плодоовочеву продукцію. У ягідному сегменті суттєво виросла суниця садова – до торішньої вартості додалось приблизно 40-45%.

“На жаль, високі ціни на плодоовочеву продукцію у 2022 році – прогнозовані. Адже Україна втратила великі площі під овочами, а також сировину у холодильних комплексах через війну, розв’язану рф. Українські порти заблоковані російськими окупаційними військами. Через терористичні атаки знищені сади, виробничі та зберігальні потужності агровиробників, зруйнована зрошувальна система на сході та півдні України. Суттєво знизилася пропозиція українських овочів та фруктів внаслідок окупації південних регіонів України. Це також призвело до значного подорожчання всіх продуктів. Відбулася і девальвація національної валюти, в середньому на 35% за рік”, – говорить Катерина Звєрєва.

Читайте також: Овочі в Україні наступного року подешевшають – УПОА

Директорка з розвитку УПОА зауважила, що навесні 2022 року багато підприємств не були готові швидко переорієнтуватися на нове виробництво, наприклад, на овочі, щоб замістити потребу в тих позиціях, які не потрапили до українських споживачів внаслідок окупації південних регіонів. Тому власної продукції не вистачало, а на імпортовану вплинуло подорожчання логістики втричі.

“Цінові прогнози на плодоовочеву продукцію у сезоні 2023 року залежать від воєнної ситуації в Україні. Якщо війна швидко закінчиться, то великі та малі підприємства й господарства зможуть більш впевнено інвестувати у виробництво, зможуть відбудувати власну справу та налагодити логістику. Це призведе до збільшення пропозиції місцевих овочів та фруктів і зниження цін на них. Якщо логістика буде вигідною для імпорту недорогих овочів та фруктів, то на українському ринку збільшиться пропозиція імпортованої продукції”, – додала Катерина Звєрєва.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!