За рік яблука в Україні подорожчали в 2,5 рази

0 198

Середня вартість яблук в Україні за рік збільшилась мінімум в 2,5 рази, і лише на 5% є нижчою від рекордно високих цін  в кінці листопада 2017 року. Про це повідомили в “Інфо-Шувар” із посиланням на щоденний моніторинг цін на майданчику найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП “Шувар”. Причиною зростання ціни в цьому році стало  суттєве падіння врожаю в Україні та інших країнах Європи.

Головні особливості сезону – дефіцит якісного яблука і збільшення розриву  в цінах в залежності від якості продукції. Українські фермери сьогодні пропонують ринку переважно плоди, пошкоджені градом та паршею. Кращі яблука очікують кращої ціни в сховищах і, згідно планам виробників, з’являться на ринку не раніше січня 2020 року.

Попит на “преміум” сегмент українські трейдери вже почали “закривати” польським яблуком, ціни на нього в 1,5 рази вищі від цін стандартного українського яблука.  Для прикладу, в терміналі “Овочі та фрукти” гуртового ринку “Шувар” імпортне яблуко  Голден продається по 13-14 грн/кг. На тих самих умовах пропонують крупне та якісне яблуко  Голден  українські виробники, поряд з цією продукцією дрібні та  пошкоджені плоди продаються дуже повільно по 8-9 грн/кг.

На думку українських фермерів  вже за кілька тижнів ринок яблук побачить чергову  хвилю зростання цін. Попит на фрукти зазвичай помітно  зростає на передодні новорічних свят і з приходом холодів.

Загальний попит на яблука в цьому сезоні є значно більший, ніж рік тому.  З липня по листопад включно тільки на майданчику для торгівлі з автомобілів оператори “Шувару” продали майже 4,0 тис. тонн яблук. Обсяг продажу за рік збільшився на 16%.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інфо-Шувар

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!