Законодавство України поповнить поняття “харчове шахрайство”

1 624

В Україні планують внести зміни до законодавства у сфері безпечності харових продуктів, зокрема, ввести в українське нормативно-правове поле поняття “фальсифікований харчовий продукт” та “харчове шахрайство”.

Про це йшлося на зустріч робочої групи щодо реформи сфери безпечності харчових продуктів та кормів, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Наразі робоча група, до якої увійшли експерти Мінекономіки, МОЗу, Держпродспоживслужби, проєктів технічної допомоги, профільних асоціацій та громадських організацій, працює над проєктом Закону “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів”.

Прийняттям відповідного законопроєкту передбачається врегулювати вимоги щодо забезпечення належної простежуваності харчових продуктів, організаційні засади виробництва та обігу харчових добавок та новітніх харчових продуктів, використання тверджень про зниження ризиків захворювань, державного контролю на кордоні тощо.

Так, зміни буде внесено до Митного кодексу України, Законів України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”, “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”.

Усі зміни вносяться з урахуванням вимог законодавства ЄС, а також кращих світових практик у сфері безпечності харчових продуктів.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Одесситка пише

    Это очень хорошая инициатива !!! Давно пора навести порядок и контроль за настоящим качеством продуктов питания, Украина пока еще не совсем утратила способность производить настоящие натуральные и полезные продукты питания…

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!