Закупівельні ціни на молоко стабілізувались: що врятує виробників?

0 226

Після кількох місяців зростання закупівельні ціни на молоко в Україні стабілізувались. У той же час, ціни на молочні продукти на світовому ринку зростають, повідомляє SEEDS. У такій ситуації сприяти розвитку молочної галузі може зниження оподаткування для виробників, вважає аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Читайте також: Власники корів об’єднались, щоб підвищити ціну на молоко

Наразі середня закупівельна ціна на молоко класу “екстра” складає 10,95 грн за кілограм. Продукт вищого класу в середньому вартує 10,82 грн за кілограм, а першого класу – 10,46 грн. Середня ж ціна за всіма ґатунками нині становить 10,74 грн за кілограм (без ПДВ).

На думку Володимира Андрійця, зниження оподаткування за прикладом деяких європейських країн, наразі є просто необхідним для виробників молока.

Читайте також: Шоколадки з молоком верблюда почали виготовляти в Польщі

“Держава повинна терміново вживати заходів задля забезпечення харчової безпеки, знизивши ставку оподаткування доданої вартості товарів, що задовольняють базові потреби людини. Тим більше, що така ставка діє в основних експортерів молочної продукції в Україну – Польщі (5%), Німеччині (7%), Франції (5,5%), Нідерландах (6%). В інакшому випадку, крім погіршення доступності молочних продуктів для населення, існують реальні ризики витіснення вітчизняної продукції імпортною, що запустить ланцюг негативних економічних подій у вигляді закриття підприємств молочної галузі, втрати тисяч робочих місць, та в кінцевому результаті – падіння надходжень до бюджету”, – зазначає фахівець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!