Закупівельні ціни на свиней: чого очікувати у серпні?

0 310

Початок серпня має характеризуватися стабільними цінами на свиней забійних кондицій. Ймовірно, середні котирування залишаться на тому ж рівні, що й цього тижня, повідомляє SEEDS.

На початку наступного місяця середня ціна на живець свиней коливатиметься від 42 до 43 гривень за кілограм, вважають у Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ).

“Минулого тижня фактичні ціни продажу свиней на ринку були нижчі на 2 грн/кг від прогнозованих в Асоціації “М’ясної галузі”. Ціна на наступний тиждень, ймовірно, залишиться без змін до фактичної ціни минулого тижня – 42-43 грн/кг”, – зазначають в АМГ.

За даними Асоціації “Свинарі України” (АСУ) минулого і цього тижня ціна на ринку живця була непрогнозованою через маніпуляції з боку деяких закупівельників напередодні можливого зростання ПДВ до 20% на свинину живою вагою (замість нинішніх 14%).

“У передчутті змін правил гри, «шорохи» на ринку живця почалися ще минулого тижня. Так, посилаючись на потребу в більших обігових коштах для закупівлі живця, коли ставка 20% відновиться, окремі переробні підприємства вже намагалися «опустити» ціну на 2-3 грн на кг. Цей факт доводить, що остороги свинарів щодо маніпуляцій і негативного впливу повернення 20-відсоткової ставки, на жаль, збуваються. І що відстоювати свою позицію просто не буде. Податкова служба України також негативно розцінює повернення 20% ставки ПДВ на живих свиней, ВРХ та незбиране молоко. Аргумент: після запроваджені ставки 14% валовий збір ПДВ скоротився на 3-4 млрд, а сальдо ПДВ при цьому залишилося на тому самому рівні”, – зазначила очільниця АСУ Оксана Юрченко.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!