Залишити агровиробника без обслуговування системи зрошування в пік сезону не можна в жодному разі – Владислав Разкевич

0 218

Впровадження технології точного зрошення дозволяє фермеру мінімізувати вплив людського фактора в процесі поливу сільгоспкультур. Відповідно це збільшує ефективність виробництва і врожайність, заощаджує ресурси для виробництва агропродукції. Про це говорить Владислав Разкевич, керівник компанії «Евкаліпт-Р», яка комплексно розробляє системи автоматичного поливу для кожного агровиробника, в залежності від потреб, повідомляє SEEDS.

Як зазначає Владислав Разкевич, компанія «Евкаліпт Р» працює на ринку України з 2004 року. Сьогодні географія діяльності компанії охоплює не тільки Україну, а й інші країни – Білорусь, Грузія, Молдова, Узбекистан, Казахстан.

«До речі, системи автоматизації та моніторингу поливу, як не дивно, більш затребувані в країнах ближнього зарубіжжя, ніж в Україні. Це пояснюється, зокрема, браком кадрів в вищевказаних країнах і тому значні зусилля роботи нашої компанії припадають саме на закордонні ринки», – пояснює керівник «Евкаліпт Р».

За словами фахівця, технології точного зрошення, як правило, включають в себе систему моніторингу, що складається з метеостанції і датчика вологості. Важлива частина технології – це наявність системи автоматизації. При цьому фермер отримує доступ до інформації про процес поливу, локальних і метеоданих в полі.

«При роботі з клієнтом наша компанія бере на себе повний супровід фермера – починаючи від розробки індивідуального проекту, консультацій до безпосередньо монтажу системи і подальшого сервісного обслуговування. До слова, надання сервісу – одна з конкурентних переваг нашої компанії на ринку. Ми прекрасно розуміємо, що залишити агровиробника без обслуговування системи поливу в пік сезону не можна в жодному разі», – підкреслює керівник «Евкаліпт Р».

Процес розробки проекту точного зрошення фахівцями компанії «Евкаліпт Р» починається з вивчення ґрунту безпосередньо на ділянці. За словами Владислава Разкевича, це важливо, тому що великі ділянки можуть включати відразу кілька типів ґрунту.

«Вивчення ділянки дає нам можливість визначити де і скільки датчиків розмістити для подальшого успішного впровадження технології.
Варто зазначити, що кожен тип ґрунту має свою вологоємність. Відповідно спочатку проводиться його дослідження, а на наступному етапі визначається глибина кореневої зони рослини в якій безпосередньо потрібно утримувати вологу. Після закінчення процесу вивчення ґрунту наші фахівці мають повне розуміння того, на якій глибині розташована коренева система рослини. Відповідно на дану глибину налаштовується графік поливу. Таким чином, ми бачимо, що головним завданням моніторингу є полив на глибину закладки кореневої зони рослини», – зазначає фахівець в сфері систем автоматичного поливу.

При цьому профільні датчики, що встановлюються компанією «Евкаліпт Р», за словами Владислава Разкевич, включають в себе ряд датчиків, що встановлюються через кожні 10 см. Відповідно саме через 10 см можна спостерігати рух вологи і визначити кореневу зону. Завдання точного зрошення полягає в утриманні вологи саме в кореневій зоні, мінімізуючи її відхід у нижні шари ґрунту, оскільки, наприклад, на ягідних плантаціях в ході щоденних поливів додаються добрива.

«Таким чином ми отримуємо колосальну економію. Адже кожен нижній шар грунту – це мінус 25% від тієї норми води, якою ви поливаєте», – підкреслює Владислав Разкевич.

Технології точного зрошення: кращі рішення для фермерів в Україні

Основні системи автоматизації та поливу з якими сьогодні працює компанія «Евкаліпт Р» – це продукція ізраїльського бренду Talgil, яку, за словами керівника компанії, умовно можна назвати «Феррарі» в сфері поливу. Крім того, існують і власні розробки компанії, що активно впроваджуються, оптимізуючи їх можливості під потреби українського фермера.

За словами Владислава Разкевича, система моніторингу точного зрошення включає в себе метеостанції.

«Ми працюємо з обладнанням Davis (CША) і Sentek (Австралія). До слова, компанія Sentek на сьогоднішні єдина в світі, хто розробив технологію «правильного» поливу. Компанія «Евкаліпт Р» є ексклюзивним представником бренду Sentek на території України – наші інженери пройшли відповідне навчання в австралійської компанії », – відзначає фахівець.

При цьому важливим завданням під час монтажу системи моніторингу є правильна установка спеціального датчика – профільного зонда. Його потрібно встановити так, щоб мінімально порушити структуру ґрунту, яка вже сформувалася навколо рослини. Якщо ж датчик встановити неправильно, то згодом фермер буде отримувати неправильні дані від чого буде спотворено функціонувати вся система точного зрошення.

У своєму виступі Владислав Разкевич також зазначив, що компанія «Евкаліпт Р» розробила спеціальну програму Horti.Pro для мінімізації роботи агронома, якому потрібно проводити певні розрахунки води в кожному шарі ґрунту.

«Створивши програму Horti.Pro ми взяли це зобов’язання на себе. Працюючи з профільним зондом, дуже просто визначити кількість води в шарах грунту, виявити її дефіцит. Таким чином, на основі отриманих даних, агроном розуміє яким чином йому вибудовувати процес подальшого поливу.
Працюючи з даною системою автоматизації та моніторингу поливу нам не потрібно знати і користуватися табличними даними – їх ми беремо тільки для розрахунку пікового навантаження подачі води для певної культури під час поливу. Коли ж ми встановлюємо датчики, то ми, умовно кажучи, знаходимо порозуміння з рослиною щодо того, скільки вона вимагає води в даний момент», – резюмував Владислав Разкевич.

З питань співпраці з компанією «Евкаліпт-Р» звертайтесь за тел.:

044 331 09 76
093 477 55 54
096 477 39 22
095 477 43 21

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!