Запровадження Єдиного держреєстру тварин наведе лад з отриманням держдотацій фермерами – думка

0 178

Деякі українські фермери отримують державні дотації, підробляючи документи про чисельність поголів’я тварин. Ситуацію можна змінити шляхом прийняття законопроекту про ідентифікацію та реєстрацію тварин. Про це  розповів член аграрного комітету ВР, народний депутат Леонід Козаченко.

“Законопроектом пропонується створити реєстр тварин. У ньому міститиметься інформація про реальний склад тварин, і відповідно до цього реєстру держава буде розуміти реальну картину. Тому що сьогодні при відсутності такого реєстру власників тварин можуть писати в заявках на отримання дотацій, що у них 100 корів, а по факту – 2. І таким чином підприємці можуть незаконно заробляти гроші за рахунок держави, що позбавляє можливості інших отримати допомогу”, – говорить він.

Законопроект про чіпування тварин є євроінтеграційним, продовжив Козаченко.

“Така практика існує в ЄС. Прийняттям законопроекту ми гармонізуємо своє законодавство з європейським, і створимо нові можливості для того, щоб можна було постачати більш широкий спектр продукції в ЄС”, – сказав він.

Відзначимо, що законопроект №9022 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин” був зареєстрований в серпні 2018 року. З тих пір Рада чотири рази відкладала його розгляд.

“Його не приймають, тому що ВР працює, на жаль, нестабільно. В аграрному комітеті зареєстровано понад 100 законопроектів, 62 з яких розглянув і підтримав комітет. В тому числі і №9022”, – коментує нардеп.

Нагадаємо, законопроектом пропонується зобов’язати власників домашніх і диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальний заклад – Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.

Передбачається, що після прийняття законопроекту (№9022 – ред.) буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.

Власники незареєстрованих тварин не зможуть претендувати на отримання бюджетної дотації.

SEEDS.org.ua за матеріалами УНН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!