Зареєструвати насіння в Україні стане простіше

0 469

Уряд і парламент України працюють над спрощенням процедури реєстрації насіння та демонополізацією процедури визначення сортових якостей насіння. Повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Про відповідні зміні до законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал» йшлося на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Зміни до законів стосуються, насамперед, оптимізації та спрощення усіх формальних процедур та документів, які зобов«язані подати заявники при процедурі реєстрації сорту, приведення у відповідність термінів до міжнародних конвенцій і наявних регламентів ЄС, спрощення процедури фінального етапу реєстрації сорту.

Зміни до закону про насіння стосуються змін подачі форм заявок для дослідних цілей і отримання результатів в електронному форматі; демонополізації процедури платних послуг по визначенню сортових якостей сертифікованого насіння, аби дозволити працювати органам сертифікації, незалежно від форми власності і форми управління», — пояснили у міністерстві.

Щодо змін до закону про сорти, це передусім, встановлення чітких часових рамок для проходження кожного етапу експертизи, спрощення документообігу, отримання заявником у чіткі терміни повідомлень та експертних висновків про результати експертизи, додають в уряді.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко зазначив, що практика застосування законів у чинній редакції показала деякі неточності, у тому числі й у частині підписання рішень міністерством, що є проміжними на шляху реєстрації сорту і значно ускладнює документообіг.

«Запропоновані зміни переводять передачу заявок в електронний формат, загалом діджиталізують процеси, спрощують процедури реєстрації як для бізнесу, так і для міністерства та прискорюють процес проходження реєстрації садивного матеріалу та встановлюють чіткі часові рамки для повідомлення про результати експертизи», — поясни він.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!