Захист соняшника: чим українські аграрії захищають основну культуру країни

0 401

За даними КропАгро, соняшник буде захищеним навіть при відсутності багатьох популярних препаратів російського та білоруського виробництва, пише SEEDS.

Цьогоріч українські аграрії обрали соняшник в якості основної культури на посів. Але кінець зими та весна принесли з собою велику кількість опадів, які як позитивно, так і негативно впливають на вирощування культури. До того ж, в Україні було два великі російські та білоруські виробники агрохімії “Август” і “Best”, препарати яких були дуже затребуваними.

Та, як запевнили в КропАгро, це не є, і не буде проблемою. В Україні зараз достаньо виробників агрохімії та мікродобрив під всі культури.


Очікується, що цього року бур’янів буде значно більше ніж в минулому та позаминулому роках. Тому, купуючи насіння соняшника на посів, важливо правильно обрати технологію вирощування для конкретного регіону.


Основні технології вирощування соняшника:

  • Традиційна / Класична – відома як “соняшник під грунтовий гербцид”
  • Clearfield/Clearfield Plus – в народі відома як “соняшник під Євролайтінг”
  • Express/SUMO – відома як “соняшник під Гранстар”

Всі три технології є майже однаково популярними в Україні. Але не кожна з них підходить під всі регіони.

Читайте також: Столичний школяр вирощує у квартирі зелень на продаж і мріє про власну екоферму

Обираючи гербіциди на соняшник під традиційну / класичну технологію, слід враховувати неможливість внесення післясходових гербіцидів. Та й тут є рішення у вигляді страхового гербіцида для соняшника – Геліантекс. До речі, цей гербіцид можна вносити на соняшник всіх технологій (особливо на полях, засмічених Амброзією).

Соняшник Clearfield/Clearfield Plus – є передовим підходом, який базується на особливому поєднанні спеціально розроблених гібридів та системних гербіцидів імідазолінової групи, таких як Євролайтінг, Євро-Ланг, Євро-Ленд та ін. Ця технологіє є дуже дієвою на полях з розповсюдженням вовчка соняшникового.


Соняшник Express/SUMO – технологія, яка передбачає комбінацію гербіциду на основі трибенурон-метилу (Гранстар, Експрес, Грізний Експерт та ін) та генетично стійких до нього гібридів. Перевагою такого соняшника є можливіть внесення гербіциду два рази (по 25 гр – для гібридів, які витримуть 50гр). Перший раз для початкових бур’янів, другий – для наступних.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!