Зберегти 70% урожаю черешні допоможе обігрівач для саду

0 60

Одним з головних “ворогів” садівників є заморозки. Утім врятувати дерева, зокрема, урожай кісточкових від весняних морозів допомагають садові обігрівачі. У цьому на власному досвіді переконався фермер із Закарпаття Микола Петрунь, повідомляє SEEDS.

Засновник фермерського господарства «Фрут Мікс» під час весняних заморозків використовував причепний газовий обігрівач українського виробництва. Техніку виготовили в Україні за зразком бельгійських обігрівачів. Такий причепний газовий обігрівач увосьмеро дешевший, ніж європейська техніка, пише AgroTimes. Ціна на таке обладнання стартує від 3 тис. доларів.

Коли зранку навесні прогнозувалась температура 2 – 3 градуси нижче нуля, то обігрівачем обробляли кожні чотири ряди саду. На шести газових балонах техніка може безперервно працювати протягом чотирьох годин.

«Ми застосовували цей обігрівач вперше в цьому сезоні – без нього 70% врожаю пропадали від морозу. І вперше за п’ять років нам вдалося зберегти більш-менш нормальний врожай черешні – 10 т/га. До того все вимерзало, у тому числі і запилювачі», – розповідає засновник ФГ «Фрут Мікс».

Читайте також: Уночі краще: чому не варто збирати черешню вдень?

Варто зазначити, що черешню варто не лише “гріти” на світанку, а й збирати плоди краще вночі. Канадська компанія Jealous Fruits уже другий рік поспіль організовує нічні зміни. Нічний збір черешні дозволяє зберегти якість плодів, адже збір при температурі від 15 до 18 градусів є оптимальним для збереження цілісності черешень. Також робітникам не так спекотно і продуктивність їхньої праці, як і зарплата, зростає. Крім того, вночі при світлі ліхтарів черешню видно краще, ніж тоді, коли яскраво світить сонце.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!