Збільшення собівартості с/г виробництва при роботі на генераторах буде незначним – Мінагрополітики

0 96

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%, пише SEEDS.

«Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні близько 3-5%. Важливо, суттєвого зменшення виробництва за ці кілька місяців не відбувалося. Це є підтвердженням, що більшість аграріїв переналаштувались на роботу в скрутних умовах і  продовжують працювати», – резюмував Тарас Висоцький в ефірі національного марафону «Єдині новини».

Щодо перебоїв із електроенергією на виробництвах, то, за словами Тараса Висоцького, у багатьох випадках вони є доволі критичними.

«Ми маємо декілька стратегій: одна з них – це забезпечити виробництва генераторами. Також Міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх у перелік критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли», – наголосив перший заступник міністра.

Водночас він зауважив, що аграрний сектор багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.

«Все залежатиме від напрямку агросектору. Звісно, найшвидший цикл відновлення – в рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але, якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2-3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів», – зазначив перший заступник міністра.

Читайте також: Через аварійні відключення електроенергії молокопереробні підприємства втратили значні об’єми сировини та готової продукції

Тарас Висоцький наголосив, що, попри повномасштабну агресію росії, українські фермери в усіх куточках України, де це було можливо, продовжували польові роботи.

«Зібрана інформація по посівних площах на 2023 рік показує, що всі ми віримо в ЗСУ і ця віра допомагає аграріям зараз готуватися до посіву максимально можливих площ уже цієї весни», – підкреслив він.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!