Земельний мораторії – кріпацтво, яке в Україні досі не скасували

0 371

Економіка країни зростатиме тоді, коли буде вільний ринок, вважає виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник. Про це він розповів під час панельної дискусії на тему “Ринок землі в Україні: хто має отримати право купувати землю, та якими мають бути обмеження по концентрації земель?”, яку провела громадська коаліція “За скасування земельного мораторію”, повідомив кореспондент seeds.

“Ми бачимо розподіл багатства у світі: 70-80% людей бідні, 20-30% людей у середньому проміжку, і 5% людей акцентують увесь капітал. І це не якесь там ноу-хау, яке за 10 років відбулось. Це за всю історію завжди модель розподілу капіталу.

Що ми хочемо вигадати в Україні? Ми вважаємо що через 5 років розподіл капіталу зміниться? Прокурори стануть бідніші, а фермери стануть багатші? Це нонсенс”, – каже Петро Мельник.

“Ми за зняття мораторію (земельного – ред.). Без обмежень. Мораторій – це як кріпацтво… в Україні кріпацтво не відмінили до цього часу.

Якщо треба розділити це питання на кілька напрямків, хто має володіти: українці чи іноземці… тут я думаю можна йти на поступки. Просто започаткуйте ринок землі – це ринкова економіка…. Зробіть перший крок і далі діятиме “правило невидимої руки” – воно почне саме себе регулювати”, – переконаний фахівець, додаючи, що “земля – основний актив України, її певний проміжок часу мають купувати, все ж українці”.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!