Жаб’ячі лапки та ікра равликів: під Львовом працює незвичайна для України ферма

0 1 157

Недалеко від Львова українці вирощують досить незвичайні для України равлики і жаб. Історія цієї дивовижної ферми почалася 5 років тому, коли Андрій Дзюбан і Артем Хмиз відкрили ресторан французької кухні у Львові “Tante Sophie” і зрозуміли, що відвідувачів пригощати нічим – равликового м’яса не вистачало.

Дуже скоро підприємці прийшли до висновку, що варто почати розводити равликів самостійно.

«Ми відкрили невелику ферму, і перший рік, звичайно, був невдалим. Равликів було небагато, але для ресторану їх вистачило. Найголовніше – ми бачили перспективу.

Влітку наступного року Андрій був на продуктовій виставці в Італії, і тоді ми зрозуміли, що цього продукту не вистачає не тільки нам. В Італії закрилося багато равликових ферм, коли в Польщі і Марокко підприємці зайнялися цим бізнесом: земля, вода і робоча сила там дешевше, вони змогли демпінгувати цінами”, – розповів Орест Давидко, співзасновник ферми.

Цього року мешканців на фермі стало більше в Одеській області власники ферми закупили породистих жаб, привезених з Франції, і обладнали 2 невеликих ставка на території. Досвід був вдалим і вже в червні в воді з’явилися пуголовки. Так що тепер на фермі, крім равликів, можна спробувати ще один французький делікатес – жаб’ячі лапки.Незважаючи на прекрасні смакові якості вітчизняних равликів, експортувати їх не так уже й просто. Орест говорить, що через те, що Україна вважається країною третього світу, нашим експортерам необхідно залагодити безліч бюрократичних питань, перш ніж поставити свою продукцію в Європу.

М’ясо равликів за смаком нагадує щось середнє між морськими рапанами і куркою. Крім смакових якостей, важливо відзначити, що це – чистий білок, а значить, блюдо поживна і зовсім не шкідливий.

Равлики, на відміну від риби, дуже перебірливі в їжі і не можуть харчуватися органічно нечистими продуктами, а значить, і в їх м’ясі не може бути жодних шкідливих добавок – саме тому вони так цінуються серед прихильників здорового харчування.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  Рубрики

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!