Життя після АТО: як на Вінниччині учасник бойових дій став фермером

0 283

Коли Володимир Кагляк після закінчення Національної академії Державної прикордонної служби був відряджений у Закарпатський округ, то навіть не припускав, що в недалекому майбутньому змінить військову форму на спецодяг для роботи на власній молочній фермі. Та життя, а точніше війна, внесли свої корективи в його долю.

Після оголошення АТО, Володимира перевели на схід, де доводилось виконувати завдання по патрулюванню кордону між Харківщиною і Луганщиною, а також на окупованій території. Службу він проходив по контракту і коли його термін вийшов, Володимир вирішив закінчити свою воєнну кар’єру і повернувся в рідне село Вищеольчедаїв, що у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області.

Вдома його чекали батьки та дружина з маленьким сином. Так що спочивати на лаврах довго не довелося, адже треба утримувати сім’ю та допомагати батькам. Але добре відомо, що в сільській місцевості працевлаштуватися не просто. І коли Володимир дізнався, що в державній службі зайнятості можна не тільки пройти навчання про те, як започаткувати власну справу, а ще й отримати для цього стартовий капітал, то не хвилини не сумнівався, що це той шлях, яким йому потрібно йти і вирішив стати фермером.

На 50 тис. грн., які він отримав від держави, Володимир зміг стати власником чотирьох корів, привести в порядок стару порожню ферму та придбати необхідне обладнання. Так в селі з’явилося фермерське господарство «Кагляк». Спочатку це була чисто родинна справа, батько і брат працювали разом з Володимиром. Але фермери не зупинилися на чотирьох корівках, левову частку прибутку вкладали в розвиток.

Зараз на їх фермі налічується 57 голів худоби, в тому числі 37 дійних корів. А з такими об’ємами вже важко впоратися самотужки, то ж у односельців родини Кагляків з’явилась можливість працевлаштування. Поки що фермери молоко, як сировину, продають на Могилів-Подільський молокопереробний завод. Але в майбутньому планують самотужки переробляти молоко і виробляти якісні молочні продукти.

SEEDS.org.ua  за матеріалами http://misto.vn.ua/news/item/id/12730

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!