“Зимові” дослідження від “Інституту здоров’я рослин”

0 657

Зимовий період – гарний час для відпочинку для всіх, окрім вчених “Інституту здоров’я рослин”. Адже в цей час збільшується попит на агробіологічні дослідження у фітотронних кімнатах і кліматичних камерах з регульованими показниками умов навколишнього середовища.

Закупити на сезон насіння та пестициди – далеко не повний перелік того, що необхідно зробити аграрієві перед посівною, – впевнений керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. – Бо ніколи навмання не можна передбачити, як поведе себе ваш посівний матеріал – чи зійде він, і наскільки сходам підійдуть обрані вами препарати. Тому в зимовий період ми б радили обов’язково провести фітотоксичну оцінку впливу пестицидів на пророщування та ріст проростків сільськогосподарських культур“.

Ці та інші дослідження проводять в агробіологічній лабораторії “Інституту здоров’я рослин”. Вчені поміщають насіння до кліматичних камер і фітотронних кімнат, штучно створюють необхідні умови для його проростання – температуру, вологість та освітленість, – а потім обробляють препаратами, які замовник планує купувати, щоб виявити їх вплив на посівні якості насіннєвого матеріалу. Адже, як відзначають в Інституті, краще провести подібні дослідження в лабораторних умовах, ніж перетворювати власне поле на дослідний полігон.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!