Зміцнення гривні завдало чималих збитків агроекспортерам України

0 907

Українські агрокомпанії через ревальвацію гривні з початку 2019 р. недоотримали 6-7 млрд грн експортної виручки. Такими даними в ефірі AgroFM поділилася громадський діяч, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 р. Ольга Трофімцева.

«2019-й виявився непростим. Звісно, укріплення гривні не зупинило агроекспорт, але справило негативний вплив», — говорить вона.

І додає, що зазвичай невелика контрольована девальвація національної валюти допомагала українському експорту бути більш конкурентним на зовнішніх ринках.

«Другий виклик, який опосередковано впливає на експорт сільгосппродукції, — запуск ринку землі. Уже цьогоріч капітальні інвестиції в технології, диверсифікацію, будь-яке розширення виробництва, переробні потужності зменшилися. Гадаю, наступного року ця тенденція продовжиться», — говорить Трофімцева.

Тим не менше, виклики — це завжди розвиток. Основними завданнями для експортерів на наступний рік Трофімцева виділяє необхідність дотримання беззаперечної якості продукції, а також активний пошук нових ринків збуту.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!