Зняття мораторію на продаж земель значно прискорить економічне зростання в Україні

1 371

Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та створення ринку землі може прискорити економічне зростання в Україні. Про це йдеться у спеціальній доповіді Світового банку щодо відкриття ринку землі в Україні, повідомляє Представництво СБ в Україні.

Як зазначають у Світовому банку, зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та створення прозорого й ефективного ринку землі має потенціал прискорити економічне зростання в Україні на 0,5-1,5% на рік протягом наступних п’яти років.

“Проєкт закону про ринок землі, ухвалений минулого тижня парламентом у першому читанні, є важливим історичним проривом. Ухвалення цього закону разом із іншим законодавством, що створює необхідні запобіжники для забезпечення прозорості та ефективності у сфері земельних відносин, буде важливим фундаментом для покращення перспектив економічного зростання України у майбутньому”, – наголосив провідний економіст Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Фарук Кхан.

Україна має найбільші площі сільськогосподарських земель у Європі, однак, зауважили у СБ, продуктивність сільського господарства становить лише мізерну частину від тієї, яку мають інші європейські країни.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення є найбільшою перешкодою для залучення необхідних інвестицій та збільшення продуктивності сектору, зазначається у доповіді Світового банку.

“Відсутність ринку землі не створює належної ринкової мотивації для найбільш ефективного використання землі та інвестицій, які б могли допомогти збільшити продуктивність. Зокрема, інвестицій в іригацію, вирощування культур з більшою доданою вартістю та впровадження новітніх технологій”, – подкреслили експерти СБ.

У доповіді наголошується, що забезпечення доступу до фінансування для малих фермерів, обмежених у кредитних ресурсах, є важливою запорукою підвищення їхньої продуктивності.

“Відповідні фінансові інструменти мають бути ефективні та стабільні з огляду на фінансові можливості держави, що означає доцільність їхнього таргетування таким чином, щоб створювати мотивацію для підвищення продуктивності та переходу на вирощування до культур з вищою доданою вартістю”, – ідеться у спецдоповіді Світового банку.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією представництва СБ в Україні

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Олег пише

    Эти сопливые руководители даже не представляют что начнется если примут закон о продаже земли. Рейдерские захваты это будет повседневность и простые будни. Люди возьмуться за оружие и прольется кровь. Так что готовьтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!