Аграрії Вінниччини безкоштовно отримали мобільні зерносховища

0 948

Цьогоріч одразу 5 сільгосппідприємств з Вінниччини стали учасниками програми USAID АГРО. За їх гранти аграрії безкоштовно отримують мобільні зерносховища, пише SEEDS. 

Також сільгоспвиробникам допомагають встановити та завантажити “зернові рукава”. Про це повідомив консультант товариства “АГ-БАГ Україна” Сергій Степовий.

“По умовах гранту ми маємо заховати у такі оперативні сховища 120 тисяч тонн зерна. Це може бути рання і пізня група зернових. Виходячи з потреб самого господарства, пакується та культура, яка є в наявності, яку потрібно зберегти. У Вінницькій області по цій програмі працює 5 господарств і на кожному господарстві організовані такі сховища”, — пояснив Суспільному Степовий.

Серед учасників програми USAID АГРО — сільгоспкооператив, що у селі Вівсяники Хмільницького району, яким змонтували полімерний рукав. За словами директора підприємства Валерія Ліневича, зернові рукава використовував і торік. Результатом задоволений.«По-перше, там не розвиваються довгоносики, кліщі. Не потрібно за це думати. По-друге, нам немає, де зберігати зерно. Тому сьогодні ми прийняли рішення змонтувати 5 “рукавів”. Загалом, у них ми хочемо зберігати 3200 тонни пшениці та кукурудзи», — розповів аграрій Валерій Ліневич.

Читайте також: У Луцьку бджоляр облаштував на даху багатоповерхівки невелику пасіку

Цьогоріч аграрій зібрав понад 6 тисяч тонн ранніх зернових. Частина збіжжя піде на корми, решта — під реалізацію. Зараз продавати зерно невигідно, як і орендувати елеватори, зазначив Ліневич.

“Зараз всі молотять і деякі господарства не мають, де зберігати зерно. А “ділки” наші цим користуються і приймали зерно по 123 долари, а сьогодні вже 95 долари за тонну. Вони наживаються на тих, хто все зробили. А вони потримають 3 місяці і матимуть подвійну маржу. Вони цим користуються, а ми цього не хочемо. Завдяки мобільним сховищам ми самі собі господарі, піднялась ціна — ми розрізали мішки, завезли й продали”, — розповів Ліневич.

За словами агронома підприємства Владислава Тарченка, збіжжя у зернових рукавах можна зберігати до двох років. Розміщують такі не лише на спеціальних майданчиках, а й у полі. Серед недоліків експлуатації — легкодоступність для гризунів та птахів. Втім, з ними вже навчилися боротися.

Всього з початку повномасштабного вторгнення завдяки грантовим програмам українським аграріям безкоштовно надали 25 тисяч зернових рукавів, розповів Сергій Степовий.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!