Українські фермери оголосили про закриття сезону польової ягоди – мороз побив цвіт полуниці

1 27 689

Цьогоріч весняні приморозки продовжуються навіть у травні. Іноді вони бувають настільки сильними, що здатні залишити господарів зовсім без врожаю, пише SEEDS.

Нічна холоднеча, яка оповила чималу кількість українських земель, вже завдала істотної шкоди.

«Сезон польової ягоди оголошуємо закритим», – пише на своїй сторінці у Фейсбук фермерське підприємство «Ягідна Колекція», що на Черкащині. На додачу фермери опублікували світлини примерзлого цвіту полуниці (суниці садової).

Приморозки сьогодні були вночі майже по всій Україні. Про морозні ночі пишуть мешканці Дніпропетровської області, Кіровоградщини, Вінниччини. Ягідники Тернопільщини розповідають, що така ситуація продовжується вже третю ніч.


Фото: Ягідна Колекція

Така біда спіткала більшість фермерів та простих селян, які вирощують суниці у відкритому ґрунті. «Ніколи не розуміла навіщо ростити полуницю в теплиці. А воно он навіщо», – пишуть в соцмережах.

Дехто з ягідників скаржиться на прогнози погоди. Мовляв, обіцяють вночі +4, +5, а реально термометр показує лишень 1 градус тепла.

«Зовсім недавно, здається 3-4 роки тому, 17-18 травня був приморозок. Чомусь всі забувають, що в Україні до 15 травня загроза примозків зберігається на території центральних та східних регіонів», – прокоментував допис фермерів Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Є такі господарі, котрі вважають, що полуниця (суниця садова) «відійде». Мовляв, у минулому році теж таке було, але ягоди потім все ж вродили. Дехто не здається, і вважає, що рослини та майбутній врожай ще можна врятувати –  радять застосувати реаніматор рослин після морозу. У інших є свої методи: радять поливати з півночі до п’ятої ранку водою.


Фото: Ягідна Колекція

«У нас тиждень були приморозки чи заморозки, накривала, не вберегло. Обірвала цвіт. Побурчала, що торік личинка хруща зжерла коріння половини полуниці, цьогоріч уже більше полуниці так мороз побив цвіт», – пише в коментарях до повідомлення черкаських фермерів Наталія Тютюнник.

Читайте також: Ягідники Прикарпаття завдяки суничним тунелям збільшили урожайність на 20%

Водночас на Закарпатті температура більш прихильна до рослин, місцеві фермери кажуть, що врожай полуниці (суниці садової) буде і українці поласують своєю, вітчизняною ягодою.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Руслан пише

    В позаминулому році посіяли 10 гектарів буряків, так їх з’їв довгоносик. У минулому посіяли 20. Їх теж з’їв . Так давайте в цьому посіємо 50 гектарів, хай воно сука подавиться!!!!!…..

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!