В Україні всі власники артезіанських свердловин мають обов’язково зареєструвати джерела води

10 154 321

В Україні запровадили обов’язковий облік всіх артезіанських свердловин та обсягу води, який використовують їх власники, пише SEEDS.

Днями Кабмін ухвалив відповідні зміни до постанови №963 щодо державного обліку артезіанських свердловин. Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у власному Telegram-каналі.

Одним із нововведень, запропонованих урядовцями, стало запровадження обліку використання води зі свердловин. Отож, Кабміном буде розроблено нормативні акти, якими регулюватиметься періодичність подання та оновлення відомостей у Державному реєстрі артезіанських свердловин.


Також у законодавстві з’явиться чітке визначення поняття “артезіанська свердловина”. Усі дані, пов’язані зі свердловиною, користувач зможе подавати та оновлювати в особистому кабінеті на Державному геологічному інтернет-порталі.


У Мінприроди кажуть, що це нововведення – саме на часі. Адже реєстр свердловин допоможе оперативно долати наслідки можливих майбутніх терактів рф. Також облік відіграє роль і в ліквідації наслідків підриву греблі  Каховського водосховища. Саме, це дозволить оперативно побудувати нову систему водогонів у постраждалих регіонах.

Читайте також: Після втрати Каховської ГЕС найпершим на півдні України відновиться виробництво овочів та фруктів

Прокоментував таке рішення Уряду і міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець. За словами урядовця такий крок наближає Україну до цивілізованого використання власних земельних надр.

Тепер підприємці та всі інші громадяни матимуть вільний доступ до відомостей щодо наявних в країні артезіанських свердловин. А це, в свою чергу, має суттєво зменшити рівень корупції у цій сфері. Адже будь-яка особа матиме можливість надати дані про власну свердловину до реєстру безпосередньо через особистий кабінет.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
10 Comments
 1. Володимир пише

  Думаю-просто всіх власників свердловин і криниць(а це,в основному,сільські жителі з низькими доходами) хочуть обкласти податками за використання недр.Як олігархів…

 2. Мозес Мордихай пише

  Особливо ідіотичне останнє речення посту. Фсьо, пабєділі https://kiberdjura.blogspot.com/2020/11/blog-post_6.html

 3. Амесн пише

  Надри України належать Українському народу ,Ви дограєтесь із своїми законами

 4. Артем пише

  Щоб платили податок?)

 5. Рст пише

  А ось вам і новий податок..
  “Плати більше – отримуй менше”

 6. Людмила пише

  Це нові податки на артезіанську воду зі скважину, але щоб скважину зареєструвати – треба буде проект замовити і лічильник води встановити і подавати показники своєчасно, і повірку робити кожні 4 роки. Золота вода на дачах вийде.

 7. Микола пише

  Поржав

 8. Юрій пише

  А яка ж корупція була в цій сфері?
  Ви її намагаєтеся сюди привнести.

 9. Олег пише

  Лічильники на повітря коли введуть?

 10. Сергій пише

  Згідно зі ст. 13 Конституції України, “Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.” Тож оплата від населення за газ, електроенергію та воду має бути СКАСОВАНОЮ. Платити споживачі зобов’язані лише за видобування й транспортування, й то, якщо засоби доставки (як-от: труби, електрокабелі) або не є власністю споживачів, або не прокладені за держбюджетні кошти, або за часів СРСР.
  Інші принципи оплати за комунальні послуги є ШАХРАЙСТВОМ!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!