Українські розробники створили надлегку систему для дистанційного пошуку мін  

0 726

У Вінниці під час агропромислової виставки представили надлегку систему для дистанційного пошуку мін. Розробку презентувалася українська компанія Frendt, пише SEEDS.

Перша презентація відбулась 20 вересня на Днях поля «Агро Вінниця». За словами розробників машина обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети.

«Спочатку ми зробили концепцію трактора на дистанційному керуванні, але потім зрозуміли, що коли ми знаходимо небезпечний предмет трактор автоматично зупиняється і комусь потрібно йти провести розмінування для того, щоб машина могла рухатись далі.

Ця концепція не підходить, тому що в нас завжди люди читають інструкцію після того коли щось сталося. І можна реально отримати великі матеріальні втрати», – розповів засновник компанії Frendt Віталій Шуберанський виданню Traktorist.ua.

Читайте також: Українські ІТ-вулики допоможуть вченим рятувати бджіл

Власне, тому розробники і придумали надлегкий засіб для дистанційного зондування землі, який оснащений шинами низького тиску і коли наїжджає на вибухонебезпечний предмет, детонація не відбувається, машина їде далі, передаючи інформацію про ділянку на якій виявила небезпеку.

«На машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари. Система дистанційно передає дані в офіс, прив’язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування», – каже засновник компанії.

За словами Віталія Шуберанського, середня продуктивність людини під час розмінування — 25 м кв. на день. Водночас дистанційна машина може виконувати пошук вибухонебезпечних предметів на 10 тис. м кв. за 1 год.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!