Уряд вдосконалив механізми програми «Доступні кредити 5-7-9%»

0 296

Кабінет Міністрів України суттєво вдосконалив механізми державної підтримки бізнесу за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», пише SEEDS.

Зокрема було посилено підтримку переробки та проектів енергоефективності на всій території України, бізнесу на деокупованих територіях. Крім цього змінами запроваджено механізми держпідтримки за договорами факторингу, що стимулюватиме розвиток вітчизняного виробництва, повідомили в пресслужбі Мінекономіки України.

«Суть запропонованих змін – відновлення та розвиток. Ми прагнемо акцентувати зусилля, по-перше, на допомозі бізнесу, що працює на деокупованих територіях, який найбільше постраждав від початку війни та потребує найбільшої уваги держави. По-друге – на розвитку галузей та напрямів, які дають найбільший економічний ефект, генерують високу додану вартість і мають стати драйверами зростання економіки.

Державна допомога буде відкрита для всієї переробки та підприємств, що працюють в сфері енергоефективності», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також: Захисникам України збираються безкоштовно передавати землі державної та комунальної власності

Зокрема ухвалені Урядом зміни передбачають для бізнесу на територіях зони високого воєнного ризику (деокуповані території):

  • компенсацію відсотків за програмою до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу;
  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі;
  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн (для підприємств, що зазнали руйнувань і здійснюють діяльність на деокупованих територіях).

Для бізнесу, що створює найбільшу додану вартість (переробні підприємства (за всіма КВЕД Секції С), та за напрямом енергомодернізації передбачено:

  • компенсацію відсотків за програмою до рівня 5-7-9%;
  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі;
  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн.

Одночасно для всіх інших випадків встановлюється ставка 13% річних на фінансування оборотних коштів, відтак залишається ставка на рівні 5-7-9% на інвестиційні цілі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!