Як правильно прищеплювати дерева взимку

0 8 742

Навесні у кожного фермера і так дуже багато роботи, і не лише в саду. Тому, щоб хоч трохи розвантажити весняний період можна використовувати зимовий сезон для щеплення дерев. Основні правила читайте на SEEDS.  

Способи зимового щеплення

Щеплення – спосіб з’єднання рослин (їх частин) для одержання єдиного організму, перенесення живця або бруньки однієї рослини на іншу, їх зрощення між собою. Та частина, на яку прищеплюють, називається підщепою, а та, від якої беруть держак — прищепою.

Щеплення вприклад (копуліровка) – простий спосіб щеплення, він застосовується, коли діаметр підщепи і прищепи збігається. Якщо ви хочете до осені наступного року отримати готові до посадки саджанці, кращий спосіб зимового щеплення – покращена копуліровка “з язичком”, коли для більшої міцності з’єднання на косих зрізах прищепи та підщепи роблять розщепи з утворенням язичків, щоб при з’єднанні компонентів вони заходили один за одного. Цю процедуру може опанувати кожен, повірте, нічого таємничого або складного в ній немає.

Вибір підщепи для щеплення

Готуватися до будь-якого щеплення потрібно заздалегідь. Спочатку необхідно придбати підщепу або виростити її самостійно.

Всі плодові дерева можна прищеплювати цим способом, однак є особливості. Зимове щеплення яблуні і груші добре приживається незалежно від сорту при дотриманні всіх правил і умов зберігання живців та підщепи. Приживлюваність зимового щеплення вишні залежить від сорту.

Заготівля підщеп для зимового щеплення

Щоб підготуватися до зимового щеплення, восени, в кінці жовтня – на початку листопада (залежно від того, яка осінь), викопують підщепу, присипають її вологим піском в полотняних мішках або ящиках і переносять у темне приміщення з температурою від 0 до +3°С. Це може бути підвал або яке-небудь приміщення, що використовується в якості холодильника. Протягом усього часу зберігання слідкують, щоб рослини перебували у вологому середовищі. Якщо зима сніжна, можна зберігати підщепу в спеціально підготовленій сніговій бурті – правда, при цьому необхідно вжити захисні заходи від псування рослин гризунами. В такому стані підщепа зберігається до лютого, коли приходить час проводити зимове щеплення.

Заготівля живців для щеплення

Живці для щеплення ви можете нарізати у власному саду, обмінятися з колекціонерами або придбати в спеціалізованих розплідниках або плодових садах наукових установ, де є колекції плодових рослин, з гарантією відповідності обраних сортів. Це можна робити вже в грудні. Слідкуйте за температурою повітря – під час зрізу живців вона не повинна бути нижче -10°С.

Щоб можна було вибрати здорові, не пошкоджені морозом щепи, необхідно заготовити кілька живців кожного сорту. Для збереження їх зв’язують у пучки, забезпечують етикетками із зазначенням породи і плодового дерева, загортають у поліетиленовий мішок і поміщають в те ж приміщення, де знаходяться підщепи.

Підготовка підщеп і живців до щеплення

За день до початку робіт внести підщепи в тепле приміщення. Перед щепленням їх потрібно промити і видалити всі пошкоджені частини коренів.

Живці для щеплення приносять зі сховища в день щеплення, у разі якщо вони заготовлені заздалегідь. Якщо їх нарізали у той же день, вони повинні зігрітися до кімнатної температури. Всі роботи можна робити на столі в теплому приміщенні.

SEEDS  за матеріалами UkrMedia

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!