Ґрунтова посуха в Україні затримала посів озимих

0 1 934

Суха погода на більшій частині території України, одного з провідних експортерів зерна в Чорноморському регіоні, затримала посів озимих під урожай наступного року. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму каналі в Telegram.

“Це стандартна ситуація останніх років — велика частина території знаходиться в стані ґрунтової посухи”, — прокоментувала начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

За її словами, в Україні були посухи протягом 7 з останніх 10 років.

Вона також підкреслила, що є надія, що на початку жовтня почнуться зливи. Опадів, очікуваних в найближчі пару днів, навряд чи буде достатньо для поліпшення ситуації.

Як відомо, українські аграрії вже посіяли озимі зернові культури під урожай наступного року на 19% запланованої площі, або на 1,4 млн га порівняно з 1,1 млн га на аналогічну дату минулого року. Площі під озимими в Україні в 2019 р. досягли близько 7,3 млн га.

Україна і її конкурент з експорту зерна, Росія, очікують дощів в найближчі тижні. У Росії ж посів озимих все ще випереджає темпи минулого року.

Водночас керівник аналітичного агентства ІКАР Дмитро Рилько вказав, що в регіонах півдня Росії, таких як Краснодар, Ставрополь і Ростов, також спостерігається нестача вологи в грунті. Ці регіони є основними з виробництва і експорту пшениці в Росії. Посів озимих зернових розпочато тут відповідно до оптимальних термінів, і у дощів ще є час, щоб поліпшити стан посівів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Refinitiv Agriculture

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!