Аграрії цукрового Донбасу України відмовляються від вирощування цукрових буряків

1 3 429

У більшості господарств Вінницької області традиційну для регіону культуру — цукрові буряки, “викинули” зі сівозмін. В області є райони, де нинішньої весни не планують посіяти жодного гектара цукрових буряків. І це у краї, де для їх вирощування сприятливі кліматичні умови, де збереглися гарні традиції у бурякоцукровиробництві.

“Буряки не цукор, у комору не сховаєш. Ми постійно мали проблему з оплатою. Завод буряки забирав, а розрахунку треба було чекати довго. Цукор може в коморі лежати до кращої ціни. А буряки треба продати одразу після збирання.

Доставка на завод за нинішніх цін на пальне теж обходиться недешево. Нарешті ще одна важлива причина — дефіцит вологи. Нині вона є на глибині тільки 15 сантиметрів. Для бурякового кореня цього недостатньо. Коренева система проникає в ґрунт до двох метрів”, – розповів голова одного з фермерських господарств Могилів-Подільського району Вінниччини.

“Ми не планували сіяти буряки нинішньої весни. І торік не сіяли. З цією культурою нині багато клопоту. З реалізацією насамперед. Та й зміна кліматичних умов дається взнаки. Мало вологи. Без цього гарного врожаю не буде. Підсумки минулого року промовисті.

Урожай цукрових буряків виявився чи не найнижчим у порівнянні з іншими областями. Технології вирощування дотримали, кошти затратили, але без вологи позитивного результату не вдалося досягти. Нині ситуація ще гірша, бо зима була без снігу, а осінь і весна без дощів”, –  ділиться думками керівник ще одного з сільгосппідприємств Ямпільського району.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Бывалый пише

    Испугались, трудностей?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!