Аграрії Одещини готові масово заявляти про своє банкрутство

0 376

Тяжкі погодні умови в Україні призвели до того, що аграрії Одеської області готові масово заявляти про своє банкрутство, а посівна-2021 опинилася під загрозою зриву. Про це повідомили у Всеукраїнській аграрній раді.

“Ми цього року два рази сіяли і два рази нічого не зібрали. 30% площ уже загинуло. Ще на відсотках 30 бачимо, що немає шансів щось зібрати. Тому приблизно відсотків під 70 – це повторна загибель уже пересіяних культур”, – сказав очільник одного із аграрних господарств Олександр Денисенко.

Аграрії також скаржаться, що буря та град знищили посіви соняшника та проса.

 “Ми посіяли восени пшеницю, ріпак, ячмінь, а з навесні з ярих – теж ячмінь, горох, кукурудзу, соняшник.  Загалом із 2 тисяч гектарів зібрали всього 500 тонн зерна. Ріпак пропав ще з осені, а урожайність інших озимих – 2-3 ц з 1 га. Тисячу га ми взагалі не збирали. Думали, що за рахунок кукурудзи виправимо становище. Але вона висохла”, – поскаржився сільгоспвиробник Юрій Яловчук.

Нагадаємо, що агропідприємства та фермери Одещини зазнали 6,5 млрд грн збитків внаслідок цьогорічної посухи, яку ДСНС визнав надзвичайною ситуацією природного характеру.

У травні Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства обіцяло виділити кошти для компенсації збитків за втрачені посіви озимих.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією ВАР

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!