Аграрії Хмельниччини вирощуватимуть кольорову пшеницю з адаптованого українцями насіння

0 1 226

Українські аграрії прагнуть не відставати від світових тенденцій та спробують виростити пшеницю з незвичними кольорами.

В Красилівському районі, що на Хмельниччині, господарство планує виростити перший урожай озимої пшениці, яка матиме синій та чорний колір.

До такого рішення аграріїв підштовхнуло прагнення не відставати від сучасних тенденцій в аграрній сфері та виробництві харчів. Також вони хочуть бути конкурентоспроможними на ринку хлібопродуктів, адже оригінальність борошна поєднається з корисністю.

«Отримане зерно і борошно ми плануємо не тільки продавати, а й використовувати у власній пекарні для випічки особливих сортів хліба. За багатьма технічними характеристиками нова пшениця не поступається традиційним сортам.

А от щодо урожайності, імовірно, виникнуть певні питання. Адже ми традиційно сіємо високоврожайні сорти червоної пшениці, котрі з гектара дають, як правило, не менш як 8 т/га. А от чорнозерна – лише 5−6 т/га», – розповіли фермери.

Насіння виготовили в Одеському селекційно-генетичному інституті, де цілих 10 років працювали над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових до вирощування в умовах України.

Разом з тим зазначається, що ціна на таку оригінальну продукцію буде високою, адже експериментальне виробництво коштує недешево, а у випадку красилівського господарства мова йде і про органічне землеробство.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!