Арахіс – надзвичайно рентабельна культура для півдня України

0 984

Південь України стає все більш придатним до вирощування екзотичних видів сільгоспкультур. Одна з них арахіс. Компанія “Легіон-Агро” вже 4 роки вирощує цю культуру в Україні.

“З кожним роком клімат в Україні стає спекотнішим. Деякі культури, які раніше не вирощували, зараз стають дуже актуальними в умовах посухи”, — розказує представник “Легіон-Агро” Максим Шевченко. За його словами, через зміну клімату, арахіс у нас вирощувати доволі вигідно.

Наразі вирощування арахісу в Україні лише набирає обертів і популярності. Однак зі зміною кліматичних умов, попит на нього лише зростатиме, переконаний Максим Шевченко.

Якщо дивитись на ціну  — 2 долари за кілограм, це дуже рентабельна культура, переконаний Максим. Найбільш придатними для вирощування арахісу він вважає саме  Херсонську і Одеську області. Його ж поля знаходяться в Скадовському районі.

“Взагалі арахіс дуже пізній, вирощується в кліматичних екваторіальних зонах. Індія наприклад, Китай, США. Ми підібрали ранні сорти арахісу. Ці ранні сорти добре показують себе в наших умовах, дають непогану врожайність. В районі 2-2,5 тонн насіння”, – каже Максим Шевченко. 

Наразі компанія реєструє два види  арахісу — “Іспанський” і “Валенсія”. Щойно пройде реєстрація, визначиться точна назва сорту арахісу, його вказуватимуть на упаковках.

Зараз компанія співпрацює з селекційним європейським інститутом з різними компаніями-виробниками Північної Америки і Європи, які надсилають сорти арахісу для їх перевірки в українських умовах.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!