Бельгійські підприємства почали розвивати вертикальне землеробство у складських приміщеннях

0 137

Незвичайна ферма з’явилася нещодавно на території старої килимової фабрики, розташованої на околиці бельгійського міста Кортрейк. Тут почали вирощувати кілька видів рослин за методом вертикального землеробства. Про це розповідає BBC.

Територія ферми займає площу, не більше ніж студійна квартира. Фірма Urban Crops облаштувала складське приміщення фабрики великою рамою для розміщення підносів з молодими рослинами на шунтуючих стрічках, а також світлодіодами, які випромінюють синє і червоне світло.

Як розповів Маартен Вандекрюс (Maarten Vandecruys), генеральний директор компанії, за допомогою спеціальної апаратури рослинам постачається світло і поживні речовини протягом усього їх вегетаційного циклу. Для кожного виду культур є окремий план вирощування, що відповідає його потребам, наприклад, щодо норми поживних речовин і світла. Крім того, тут рослини ростуть швидше, ніж на відкритій фермі. Завдяки тому, що вирощування відбувається в закритому приміщенні, немає ризику забруднення.

За останні 10 років в Бельгії виникло кілька компаній, які облаштували покинуті фабрики для вирощування овочів і різних видів трав. Як засвідчив перший досвід, при вертикальному землеробстві отримують вищий урожай з кожного квадратного метра, ніж при традиційному або в теплиці. При вертикальному землеробстві також споживається менше води, швидше ростуть культури, і відсутнє поняття сезонності. Такі ферми можуть бути облаштовані де завгодно.

 

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!