Без держдотацій не буде ані нових фермерських господарств, ані експорту ягід

0 175

Відмова вітчизняним фермерам у компенсаціях і підтримці з боку держави може негативно відобразитися на галузі і перекреслить всі останні досягнення українських аграріїв. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі EastFruit співвласник компанії BigBlue organic blueberry farm Олег Науменко.

За його словами, новий міністр економічного розвитку Тимофій Милованов повідомив представників агросектора, що підтримки фермерів в Україні більше не буде, а програма компенсацій, яка була раніше, вважається низькоефективною моделлю. Ті гроші, які виділялися на підтримку аграріїв в 2019 році, в наступному році будуть повністю спрямовані на реалізацію програми відкриття ринку землі.

“З чим готові допомагати в міністерстві, так це з компенсацією тим, хто хоче купити землю. Була озвучена ставка в 16%. У той час як в Польщі – 1,2% на такі ж цілі. Однак одна справа купити землю, але ж потрібні кошти для побудови нормальної інфраструктури на ній. тобто без держдотацій у нас будуть просто господарства рівня початку ХХ століття”, – переконаний експерт.

Виходячи з таких передумов, Олег Науменко прогнозує уповільнення динаміки по приросту фермерських господарств в Україні, падіння попиту на посадковий матеріал, оскільки його виробництво в Україні опуститься на базовий рівень через недостатнє фінансування, а також зупинку розвитку соціальної інфраструктури ферм.

Така ситуація з дотаціями може негативно відбитися на вітчизняному ягідному ринку і закрити шляху до зовнішніх ринків, вважає експерт.

“Ягідники, наприклад, в наступному році планували розширюватися. Разом з екс-міністром Мінагрополітики Ольгою Трофімцевою ми розробили постанову з приводу реструктуризації дотації по холодильниках. Тобто багато ягідників, розраховуючи на цю програму, стали купувати холодильники, вартість яких повинна була бути компенсована державою в наступному році.

Вони вклали понад 10 млн грн, але тепер жодних компенсацій їм вже не буде. Чим тепер це загрожує виробникам, можна тільки уявити! тепер про експорт можна забути, т до як без холодильників зберегти і вивезти ягоду неможливо”, – підкреслює Олег Науменко.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!