Білорусь почала активно купувати українську цибулю

0 937

За інформацією аналітиків EastFruit, українські трейдери активізували експортні відвантаження цибулі до Білорусі. Причиною активізації відвантажень стало зростання пропозиції цибулі експортної якості на ринку України.

Багато українських овочівники засумнівалися в перспективі зростання ціни на цю продукцію до закінчення сезону. Водночас на ринку Білорусі ціни на цибулю ріпчасту в березні істотно підвищилися, що зробило експорт ще більш привабливим.

За даними цінового моніторингу EastFruit, середня оптова ціна на цибулю в Білорусі минулого тижня наближалася до 27 центів США за кг, а в Україні становила лише 11-12 центів США за кг. Нагадаємо, що ціни на цибулю в Україні істотно не змінюються з липня 2020 року, залишаючись найнижчими в регіоні.

Однак площі під ранньою цибулею залишаються високими, що свідчить про перспективи збереження високої пропозиції цибулі і в літній період.

До речі, поставки цибулі з України дозволили знизити ціни на ринку Білорусі і стабілізувати їх. Паралельно з цим знижуються ціни на цибулю і в Росії. При цьому ціни на цибулю в Польщі зараз приблизно такі ж, як і в Росії, але нижчі, ніж в Білорусі. Польська цибуля останнім часом, переважно дорожчала.

Відзначимо також, що внаслідок зростання експорту української цибулі до Білорусі, ціни на фрахт вантажного автотранспорту зросли. тому імпорту картоплі з Білорусі зараз немає, вартість фрахту за маршрутом Херсон-Мінськ зросла до $1 200.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!