Біля парламенту Молдови протестують фермери, вимагають обмежити ввезення українського зерна

0 110

Центральні вулиці столиці Молдови заблокували аграрії. Там тривають масштабні протести, спрямовані, зокрема, проти імпорту української агропродукції, пише SEEDS.

Місцеві фермери в’їхали на тракторах до Кишинева, вимагаючи від уряду та профільного міністерства дослухатися до їхніх прохань. Як пояснили фермери, які вже два дні блокують Кишинів, загалом в них є 5 претензій до уряду:

  • виплатити по 160 доларів компенсації на гектар для пшениці, ріпаку та ячменю;
  • виплатити всі борги по субсидіях;
  • зміни відшкодування ПДВ;
  • обмеження імпорту аграрної продукції з України;
  • домовитися з портом Джурджулешти про пріоритетний експорт продукції з Молдови.

Прем’єр Молдови Дорін Речан вийшов до протестувальників та пообіцяв аграріям 55 мільйонів доларів, але ті заявили, що це лише порожні обіцянки, тому йти на жодні поступки не збираються, пише Аgrointel.

Читайте також: Від початку року зріс експорт польської молочної продукції в Україну

Вчора протестувальники мали зустрітися з президентом та представниками парламенту, якщо їхні вимоги не виконають, то обіцяли продовжити акцію.


Україні через росіян у Чорному морі доводиться шукати альтернативні шляхи експорту своєї продукції, зокрема, через сусідні країни.

Раніше Молдова планувала накласти тимчасові обмеження на ввезення олійних та зернових культур з України. Влада Молдови також заявляла про плани компенсувати фермерам акцизні витрати на дизельне пальне. Крім того, аграрії мали отримати субсидію на засоби захисту рослин та добрива.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!