Буковинці навчилися боротися з ненажерливою ведмедкою

0 900

Ведмедка, або капустянка чи вовчок пожирає овочі без розбору. Цей жук завдає городникам великої шкоди, в тому числі фінансової.

Ведмедка полюбляє оселятись на городах та дачних ділянках. Цей шкідник знищує майже всі овочеві та кормові культури: виїдає висіяне насіння, підгризає коріння, а в коренеплодах овочів і бульбах картоплі прогризає великі порожнини.

Жук переважно перебуває у землі й лише інколи вилазить на поверхню. Живиться ще ґрунтовими безхребетними, зокрема дощовими черв’яками та шкідливими комахами.

Як захистити рослини від ненажерливого шкідника, розповіли фахівці з управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Відловлювання ведмедки не допоможе позбутися її повністю. Ефективніше — створити несприятливі для розмноження умови. Для цього в період яйцекладки (кінець травня — початок червня) слід двічі-тричі розпушувати ґрунт на глибину 10—15 см. Крім того, треба знищити відкриті нори та знайдені гнізда. Прополювання і глибоке розпушування також згубні для цього шкідника.

Найкраще діяти комплексно. Зокрема, щоб не дати ведмедці підгризати овочеву розсаду, її коріння перед висадкою треба обробити суспензією “Актари” (1,5—2 г розчинити в 10 л води) або препаратом “Престиж” (100 мл/10 л води).

Також можна полити розсаду цим розчином. Використовують і приманки з інсектицидів: на 1 кг відвареної кукурудзи або пшениці додають до 30 мл нерафінованої олії та 3 пачки по 1,4 г препарату “Актара”. Цю приманку ховають у ґрунт на глибину 2—3 см; розставлені на ділянках на відстані 1,5 м зелені хвойні гілки та висаджені чорнобривці теж допоможуть відстрашити шкідника; є готові приманки з хімічних препаратів (“Рембек”, ВГ (3—7 г/м2); REM, ГР (“АнтиМедведка”) 3—7 г/м2) та інші.

Використовуючи пестициди, треба суворо дотримуватись правил їх застосування, техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог — застерігають на сайті відомства.

SEEDS.org.ua за інформацією Голос України

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!