Через підрив Каховської ГЕС центр овочівництва в Україні може зміститися

0 6 745

Минув майже місяць відтоді, як окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Вода зійшла, колишнє «море» стало практично пустелею. Місцями води немає взагалі, пише SEEDS.

Це не лише спричинило гуманітарну та екологічну катастрофу, а й завдали величезного удару по сільськогосподарській діяльності усього півдня України.

В Українському клубі аграрного бізнесу кажуть таке: якщо овочівники, теоретично, на наступний рік можуть поміняти поле, зробити свердловини для того, щоб продовжувати здійснення зрошення без Каховського водосховища, то на величезних площах, де вирощуються зернові та олійні культури, це неможливо.

Читайте також: В Україні вироблятимуть сучасні роботизовані системи для розмінування

Аграріям доведеться освоювати нові технології, щоб бути ефективними в нових природно-кліматичних умовах. Експерти не виключають, що зовсім скоро центр овочівництва в Україні може зміститися, пише «Громадське радіо».

«Від початку окупації почало відбуватися заміщення виробників. Вони розуміли, що попит всередині країни буде існувати, а через тимчасову окупацію процес гальмується, тому ще в 2022 році аграрії заходу країни і центральної частини України почали нарощувати виробництво овочів.

Та звичайно в один момент в короткий термін перекрити ту пропозицію, яка йшла з півдня до повномасштабного вторгнення буде дуже важко», — наголошує Денис Марчук, заступник Голови Всеукраїнської аграрної ради.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!