Через війну в Україні садівники Італії відчувають дефіцит робочої сили

0 204

До літа італійські садівники мають знайти 40 000 працівників для збору урожаю. Минулого року в країні була серйозна нестача робочої сили на фермах, яка призвела до великої втрати врожаю. Про це повідомила асоціація італійських фермерів Coldiretti, пише SEEDS.

За даними організації, дефіцит робочої сили впливає на різні сектори Італії, і дедалі більше поширюється на сільське господарство. Президент Coldiretti Етторе Прандіні звернувся до італійського уряду з проханням швидко дозволити легальне прибуття мігрантів для роботи на фермах.

Читайте також: На Закарпатті роздають саджанці яблунь і обіцяють скуповувати всі зібрані яблука

Агроорганізація нагадала статистику, згідно з якою чверть фруктів в країні збирають іноземці, підкресливши, що у фруктовому секторі зайнято понад 40% працівників від загальної кількості в сільському господарстві.

«Це дуже трудомістка галузь з операціями, які важко механізувати. Вони вимагають ручних навичок і професіоналізму. Важливо також й те, що це сезонна робота, а отже й цікавіша саме іноземцям. Пандемія Covad-19 та війна в Україні ускладнили ситуацію і тепер галузі не вистачає робочої сили.

Як наслідок — компанії змушені відмовлятися від збору частини продукції», — повідомили представники Coldiretti виданню GrowHow.

В асоціації наголосили, що у багатьох сільськогосподарських регіонах Італії працівники-іммігранти є добре інтегрованими в економічну та соціальну структуру.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!