Через закриття зернових коридорів українські фермери почали жвавіше продавати сільгосптехніку

2 26 024

З початком  повномасштабного вторгнення, мінування морських шляхів, аграрії в Україні зіштовхнулись із проблемою експорту зернових. Частково вирішенням стали зернові коридори, які діяли в Україні та дозволили вивезти значні обсяги агропродукції, пише SEEDS.

Однак 18 липня Чорноморська зернова ініціатива припинила функціонування, що призвело до закриття зернових коридорів. Це справило негативний вплив на агроринок України та ринок сільськогосподарської техніки.

Експерти проєкту KSE Institute “Росія заплатить”, наголошують, що за весь час повномасштабного вторгнення сума прямих збитків українського агросектору складає 8,7 млрд доларів, повідомили SEEDS аналітики українського представництва компанії OLX.


Найбільша частина збитків у сільському господарстві сталася через знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки, призводячи до оцінюваних втрат на суму понад 4,65 мільярдів доларів. Загалом внаслідок війни пошкоджено або зруйновано 109.6 тисяч одиниць сільськогосподарської техніки.


Експерти OLX Україна проаналізували серпневий попит на техніку за 2023, 2022 і 2021 роки за кількістю оголошень, середніми цінами і кількістю відгуків на платформі.

Якщо оцінювати кількість оголошень на продаж за даними платформи OLX, то наразі ринок сільськогосподарської техніки почуває себе “жваво”. Чималий ріст пропозицій, який стосується продажу с/г техніки міг бути викликаний саме закриттям коридорів.

Читайте також: Одразу 12 тисяч невеликих українських фермерів отримали безоплатно добрива для осінньої посівної

Через проблеми з експортуванням продукції та невизначеністю ситуації деякі аграрії скорочують плани посіву та обробки землі на наступний рік, що в свою чергу провокує продаж останніми с/г техніки.


Найбільше у серпні 2023 року оголошень зібрала категорія тракторів, маючи 6 359 пропозицій, 51 493  відгуки і cередньою ціною в 10 935 доларів. Аналізуючи минулі роки, можна побачити, що пропозицій було значно менше, ніж зараз.


У серпні 2021 року трактори мали 1 110 пропозицій, 4 530 відгуків і коштували в середньому 9 481 долар, а у серпні 2022 року було опубліковано 4 375 пропозицій, 42 936 відгуків, а середня ціна склала 10 373 долари.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Анатолій пише

    Слава Богу!! Дай Боже щоб ще гірше було для наших фермерів а то вже задовбали своєю ненаситністью. Розорали склони і навіть береги річок, підкупили всіх і ніякої відповідальності.

    1. 1 пише

      А що їстимеш, ясновельможний поборник правди?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!