Чи вигідна в Україні діджиталізація агробізнесу

0 616

Діджиталізація агробізнесу  через колаборацію високотехнологічних компаній та наукових установ – досить поширена міжнародна практика, яка нарешті перейшла на вітчизняні поля!

Унікальний експериментальний проект “162 га цифрового поля” цього року реалізували  компанія Ландтех, яка є офіційним дилером John Deere на ринку України та Миколаївський національний аграрний університет.

В рамках проекту було засіяно 97 га озимої пшениці та 65 га ярого ячменю, з яких під “цифровим” контролем компанії Ландтех знаходилося 64 га та 43 га відповідно. Решта засіяної площі мала традиційну технологічну карту від посіву до збору врожаю.

Хронологія технологічних операцій на 97 га озимої пшениці включала:

Етап 1: вересень 2018 – посів озимої пшениці;

Етап 2: 19 березня 2019 – обліт поля пшениці дроном для аналізу стану сходів після зими;

Етап 3:  8 квітня 2019 – обліт поля дроном, складання спектральної карти  для диференційованого внесення добрив;

Етап 4: 16 квітня 2019 – диференційне внесення добрив за даними спектральної карти. Використовували: трактор John Deere 6110B, розкидач добрив Sulky DX 30;

Етап 5: контроль “вирівнювання” посівів після диференційованого внесення добрив;

Етап 6: 21-23 червня 2019 – збір врожаю та контроль/порівняння врожайності на експериментальних ділянках: з “цифровою” та традиційною технологією.

Загалом, досягнуті результати перевищили очікування як за показниками врожайності, так і за економікою. До того ж, як зазначає команда проекту, в ході польових досліджень, було отримано багато практичної інформації, що буде дуже корисною для аграріїв, які розглядають перехід до точного землеробства.

Презентація офіційних результатів експериментального проекту “162 га цифрового поля” відбудеться на найбільшій діджитал-агро-події IT-Corner 2019,   що пройде 29-31 жовтня в Міжнародному виставковому центрі, м. Київ. Організатори надають можливість безкоштовного відвідування події за попередньої реєстрації. Замовити запрошення можна ТУТ.


IT-Corner 2019 – спеціалізований виставковий майданчик цифрових та смарт- рішень для агробізнесу, який включає: виставкову експозицію в форматі open-space area та індивідуальних стендів, алею стартапів, коференц-зону в центрі виставкової експозиції з триденною бізнес-програмою.

На сьогодні участь в події підтвердили більше 20 спеціалізованих компаній, що гарантує максимальну концентрацію діджитал рішень в одному місці.

IT-Corner відбудеться вдруге в рамках міжнародної виставки “АгроКомплекс 2019”.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!