Цукрове сорго – надприбутковий верблюд рослинного світу, що може послугувати українським фермерам

0 2 541

Цукрове сорго, міскантус та свічграс – рослини, яким байдуже до спекотного літа. Водночас саме ці рослини є цінними біоенергетичними культурами, використання яких не знає меж, пише SEEDS.

Про це розповів Валерій Кателевський н. с. лабораторії селекції та технології вирощування біоенергетичних культур «Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків» НААН України під час вебінару організованого фондом «ЛАСКА» та Українським проєктом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«В країнах ЄС розвиток біоенергетичних культур іде десятиліттями. Вони вирощують понад 117 тисяч гектарів цих культур, починаючи з деревини, закінчуючи трав’янистими культурами, такими, як цукрове сорго, міскантус та свічграс (просо прутоподібне).

Всі ці рослини витримують більш високі температури при вегетації – до +36 градусів у тіні і чудово себе почувають», – розповідає Валерій Кателевський.  

Якщо говорити з економічної точки зору, трав’яні культури не поступаються врожайністю дерев’яним – від 20 до 30 тонн з гектару, додає експерт.«Лідером є сорго цукрове – 35-40 т\га, міскантус – 28 т\га, свічграс – 20 т\га.

Що стосується цукрового сорго, ми можемо збирати до 100 тонн сирої біомаси. У сухому вигляді – 40-50 тонн. До того ж цукрове сорго можна вирощувати як монокультуру, а можна вирощувати і суміжні посіви», – каже Валерій Кателевський.

Вирощувати цукрове сорго можна не тільки задля біопалива та якісного органічного добрива, зазначає експерт. Цукрове сорго дає до 4 т\га концентрованого цукрового сиропу.

Але найголовніше в умовах зміни клімату – це надзвичайна посухостійкість рослини. Її ще називають «верблюдом» рослинного світу.«Цукрове сорго можна сіяти в найпосушливіших регіонах нашої держави (Схід і Південь). Для формування одного кілограму сухої речовини сорго йому потрібно лише 300 млл. вологи. Жодні культури з цією рослиною не конкурують у цьому напрямку», – акцентує увагу Валерій Кателевський.

Що стосується вирощування свічграсу, ця рослина має ще одну доволі вагому перевагу. Свічграс є надійним захисником грунтів від ерозії.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!