Дедалі більше українців цікавляться вирощуванням хурми

0 556

З кожним роком кількість українців, які цікавляться хурмою, збільшується. Найбільша зацікавленість у вирощуванні хурми спостерігається в Київській та Львівській областях.

Зокрема, йдеться про хурму вірджинську, для якої найбільше підходить український помірний клімат. Про це розповів дендролог Євген Ткачук. Він вирощує хурму з 2005 року в Кропивницькому. Щороку з семи дерев збирає по 30 кг плодів.

За його словами, загалом ця культура невимоглива, підходить навіть для садівників-аматорів, але в українських реаліях не є промисловою.

“Багато у чому успіх залежить від правильного вибору сорту. Також перші три роки потрібно захищати кору молодих дерев від намокання снігом”, — каже він.

При цьому Євген Ткачук зазначає, що з кожним роком кількість людей, які цікавляться хурмою, збільшується. “Часто вони отримують недостовірну інформацію про хурму. Вони бажають мати крупні фрукти — такі, які продають на ринках.

Деякі продавці подають інформацію таким чином, щоб покупці обирали сорти з крупними плодами хурми східної та гібридної. Але вони неморозостійкі та не можуть плодоносити на півночі країни. От і виходить дезінформація”, — говорить він.

За словами дендролога, фрукт містить до 45% цукрів, пектини, органічні кислоти. Його застосовують в кулінарії: для приготування пудингів, пирогів, джемів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!