Досвід «морської» логістики при експорті агропродукції – розповідає Роман Дяжук

0 220

Як правильно користуватися морськими шляхами при експорті агропродукції і які плюси і мінуси у цієї ланки логістичного ланцюжка, розповів Роман Дяжук, представник компанії «Дунайський аграрій» у ході виступу на Міжнародному органічному конгресі в Одесі. Деталі читайте на SEEDS.

За словами Романа Дяжука, на півдні Одеської області розташовані сертифіковані склади для зберігання органічної продукції в портах Рені, Білгород-Дністровський та Ізмаїл. Всі вони обладнані спеціальним пристроєм, так званим, «пилососом», який забирає товар безпосередньо на борт судна, без перевалки в порту.

За словами експерта, відповідними варіантами для відвантаження невеликими партіями є:

– контейнери з лайнер-бегом (це контейнерний вкладиш для транспортування сипучих вантажів в морських контейнерах);

– контейнери без лайнер-бега;

– автотранспорт в біг-бегах (це сучасний надійний мішок (найчастіше великого розміру і об’єму) зі спеціального міцного нетканого матеріалу);

– невеликі судна;

– баржі.

«Таким чином ми відвантажували, наприклад, партію в розмірі 110 тонн зеленого гороху до Швейцарії, автотранспортом в біг-бегах, партію з 24 тонн сочевиці в Нідерланди, в контейнері», – каже Роман Дяжук.

У своєму виступі учасник ринку акцентував увагу на перевагах і недоліках продажів агропродукції на закордонні ринки, при цьому зазначивши, що експорт української агропродукції все ж дуже важливий на сьогоднішній день. Так, до плюсів експорту відносяться більш висока вартість продукції і оплата в валюті, можливість виходу на прямого покупця, реалізація продукції з нульовою ставкою ПДВ і можливість відвантаження невеликими партіями (машини або контейнери).

До мінусів ж, на думку Романа Дяжука, варто віднести те, що оплата за поставлений товар може проводиться протягом 3 місяців. «Таким чином, угода з недобросовісним партнером загрожує експортеру втратою грошей. Адже повернути товар в Україну досить складно і дорого», – зазначив фахівець.

Крім того, одним з ризиків експорту фахівець назвав можливість контамінації продукції, тобто, її забруднення при транспортуванні і дорога вартість аналізу зразків продукції в спеціальних лабораторіях (близько 1000 євро зразок).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!