Досвід Великобританії: система автоматичного поливу при вирощуванні ягідних культур

0 144

У 2017 році в селекційному центрі «Іст-Моллінг» (Англія) був відкритий центр ефективного використання води (Water Efficient Technologies (WET) Centre), створений дослідницько-консультаційною організацією NIAB EMR. Його завдання – оптимізувати урожай високоякісної суниці з високими смаковими якостями і одночасно знизити витрату води на її виробництво.

Одним з комерційних партнерів, залучених у розвиток центру WET, була фірма New Leaf Irrigation. Створене фірмою програмне забезпечення – система точного поливу (Precision Irrigation Package (PIP) стала першим комерційним застосуванням досліджень, проведених в NIAB EMR. Ця система забезпечує повністю автоматизований полив для підтримки вологості на точному рівні, щоб оптимізувати врожайність, якість ягід і ефективність використання води.

Система PIP має модульну конструкцію, тому в міру розвитку нових технологій їх можна буде швидко і легко додати в існуючу систему. За словами Даррана Рівесона, керуючого директора фірми New Leaf Irrigation, в цьому році в якості платформи для точного вирощування, була додана модель EMR для прогнозування можливої ​​захворюваності справжньою борошнистою росою і сірою гниллю на основі поточних даних про умови навколишнього середовища (температури і відносної вологості повітря ) разом з автоматичною вентиляцією тунелів. При цьому для збору свідчень і управління системою вентиляції використовується один і той же датчик.

Система PIP контролює ефективність поливу за допомогою цілодобової онлайн-системи в режимі реального часу. Її роботу підтримують фахівці NIAB EMR в області споживання води рослиною. Система виконує задану їй програму і цілодобово сама стежить за своєю роботою. Це значно полегшує роботу агронома, звільняючи його від необхідності кілька разів в день вручну перевіряти роботу поливу. Ця система вже застосовується в ряді комерційних господарств по виробництву суниці. Так в господарстві New Farm Produce очікують, що застосування цієї системи знизить втрати врожаю, як мінімум, на 2% і забезпечить більш високий вихід товарної продукції в порівнянні зі звичайними, традиційними методами поливу. У господарстві Clock House Farm впевнені, що система PIP знизить витрати праці, оскільки одна людина зможе контролювати полив на більшій площі. Зручно, що для контролю поливу можна використовувати телефон, щоб бачити, що відбувається, і, як виявилося, сигнали тривоги надходять частіше, ніж можна подумати при ручному контролі поливу. Агроном вчасно отримує повідомлення, якщо вологість субстрату недостатня або перевищує оптимальну величину. Разом з системою PIP фірма New Leaf Irrigation забезпечує виробників точним обладнанням, професійну установку, навчання фахівців і моніторинг стану рослин.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!