Дрони для оброблення полів та інноваційні лабораторії приходять на службу АПК

0 565

В Україні налічується близько 70 аграрних стартапів, які перебувають на різних стадіях розвитку і фазах активності. Подальша доля більшості з них залежить від приватних вкладень, зацікавленості інвесторів.

За оцінками експертів, обсяг інвестицій в інноваційність українського агросектору сягає $4 млн. Найвідомішим з вітчизняних стартапів вважаэться Agrieye, який залучив $200 000 від норвезької компанії Katapult. Реалізація проекту Drone.ua стала можливою за сприяння приватних фондів Великобританії, Польщі та Молдови. Гігантський дрон для обробітку полів Kray Technologies отримав кошти від CIG.

Найвідомішим проектом у даній сфері вважається MHP accelerator, запроваджений агрохолдингом МХП спільно з Agrohub та Radar Tech. В ньому об’єдналися сільськогосподарський сектор та ІТ-галузь.

Сьогодні інноваційні розробки використовуються для моніторингу погодних умов, планування технологічних операцій в агровиробництві і моделювання ризиків виникнення захворювань рослин. Є розробки (Peoplemeter MHP) для віддаленого контролю кількості товарів на полицях у магазинах, температури й вологості, за яких зберігається продукція, а також для вимірювання статичних даних та контролю в пунктах продажу товарів.  Діє PROFEED − комплексна система контролю й управління процесом годування тварин на м’ясо-молочних фермах.

Зі стартапами працюють уже чимало учасників аграрного ринку.

 

 

SEEDS

За матеріалом ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!