Дрони суттєво спростять роботу українських фермерів

0 374

Вже не за горами той час, коли дрони та безпілотники дозволяють суттєво спростити життя аграріям – їх ефективно використовувати для обміру полів, моніторингу стану посівів та внесення трихограм. Так вважає фермер Вадим Янчук, в користуванні якого перебуває 1,3 тис. га земель.

За його словами, дрони, які виготовляються в Україні за технічними характеристиками не поступаються іноземним. Наша держава регулярно представляє свої безпілотники на виставках в Німеччині, Туреччині, Польщі, країнах Балтії. Також вітчизняні дрони експортуються у низку країн.

Персональним інструментом фермера може бути невеликий дрон-квадрокоптер, за допомогою якого можна візуально оцінювати стан своїх посівів, дивитися, що відбувається на полі. Також безпілотник може виконувати охоронну функцію, вважає Вадим Янчук.

“Дозрівання ріпаку, наприклад, можна визначити тільки за допомогою дрона. Якщо в поле, де вирощують кукурудзу або соняшник, ще можна зайти, то в ріпак ви не зайдете ніяк: він дуже густо росте. Або ж доведеться ламати стебла, тим самим пошкоджуючи культуру. Коли причіпний обприскувач рухається полем, він створює технологічні колії, а дрон все це буде робити з повітря, і при цьому сільгоспкультура залишиться неушкодженою”, — каже фермер.

Багато хто уявляє дрон як маленький квадрокоптер, але існують також дрони-літаки. Вони прості в експлуатації і не вимагають від оператора спеціальних навичок. Спеціалізована програма дозволяє внести контури поля, після чого літак запускається і всю роботу робить автоматично.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією uatv.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!