Експерти знайшли зв’язок між будівництвом басейнів у містах України і низьким врожаєм на полях   

0 370

Низький врожай зернових у 2020 році пов’язаний не стільки із несприятливими погодними умовами, як із прорахунками у довгостроковому плануванні. Таку думку одразу кілька експертів висловили на прес-конференції “Тотальне подорожчання: як зміниться вартість товарів і продуктового кошика до зими?”.

“Ми вже втратили від 10 до 15 млн тонн експортного зерна, що значно підкосило валютні надходження. Основні причини – це погодні умови. Але є вагоміший фактор – це податкова державна політика, яка вбиває аграріїв”, -сказав голова Союзу українського селянства Іван Томич.

Його думку підтвердив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

“Погода, звичайно, продемонструвала вразливість нашого сільського господарства. Але ще в грудні 2018 року ВРУ вирішила, що в Україні головним є не сільське господарство, а будівництво басейнів у містах України. Тому забрали половину заробітної плати із науковців-аграріїв на це будівництво. Це дуже вдарило по економічному плануванню та прогнозуванню”, – сказав Пугачов.

Нагадаємо, в 2019 році Україна мала черговий рекордний урожай в 75 млн тонн зерна, а от прогнози на цей рік – невтішні. Якщо на початок серпня 2020 прогноз був на рівні 70−72 млн тонн, то на початок вересня цифри “просіли” до 68 млн тонн.

Причина – пізня весняні заморозки, аномально спекотне літо та лісові пожежі, які дісталися і до нив із посівами.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Greenpost  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!