ФАО проведе для фермерів серію навчальних курсів щодо методів збереження сільського господарства

0 165

В рамках Польової школи фермера протягом найближчих 10 місяців пройдуть десять тренінгів з питань сталого управління природними ресурсами в лісостеповій та степовій зонах України для надання допомоги в досягненні нейтрального рівня деградації земель.

Про це повідомила національний координатор проекту ФАО \ ГЕФ «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах в лісостеповій та степовій зонах України» Оксана Рябченко під час конференції «Сталий землеробство в умовах зміни клімату: технологія, практика, досвід» проведеної в рамках виставки “Зернові технології”.

«Проблема деградації земель є критичною для України, оскільки вона зачіпає 20% орних земель країни, або 6,5 млн. га в цілому. Щорічно від ерозії втрачається від 300 до 600 млн тонн грунту, а врожайність може бути знижена на 50%, в залежності від рівня деградації», – розповідає Оксана Рябченко.

За її словами, найбільш небезпечною формою деградації земель в Україні є вітрова і водна ерозія. Щоб допомогти в боротьбі з цим, фермери та агрономи з усієї України пройдуть серію навчальних курсів з практичних методів збереження сільського господарства.

Як розповіла Оксана Рябченко, тренінги проводяться в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах в лісостеповій та степовій зонах України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Основними цілями проекту є сприяння провідним державним органам у розвитку моніторингу навколишнього середовища і досягнення нейтральної деградації грунтів в лісостеповій та степовій зонах.

«Тренінги проводитимуться протягом наступних десяти місяців і будуть популяризувати багато методів сталого ведення сільського господарства, в тому числі: мінімальну обробку ґрунту, постійний грунтовий покрив залишками рослин і живими мульчами, сівозміну й біорізноманіття, а також відновлення захисних лісосмуг», – зазначає Оксана Рябченко.

Перший практичний курс відбудеться вже в березні і його прослухає близько 200 чоловік.

«Важливо, щоб навчання проводилося на місцях. Агрономи зможуть побачити на практиці, як виглядає деградована земля і що можна досягти, якщо поліпшити методи управління природними ресурсами», – уточнила Оксана Рябченко.

За її словами, частина проекту направлена ​​на відновлення продуктивності та стійкості виробничих ландшафтів з використанням демонстраційної площі 7500 га. Демонстраційні заходи будуть проводитися в Київській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях – територіях, які представляють різні природно-кліматичні зони.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!