Фермер з Кіровоградщини вирощує незвичайні горіхи з червоним ядром

0 1 400

Донедавна у всьому світі, горіхи які мають червоне ядро помилково вважалися дефектними. Однак завдяки науковій праці каліфорнійських вчених, вдалося довести, що подібний незвичайний зовнішній вигляд горіху – не наслідок невідомої хвороби, а генетично зумовлений наслідок перезапилення цілої плеяди різних сортів горіху.

Одними із перших подібний сорт вивели українські вчені з Нікітського ботанічного саду, та дали йому красномовну назву “Пурпуровий”.

Наразі, ціна горіхів цього сорту є значно вищою, ніж в традиційних білих. Найчастіше їх замовляють ресторани і подають з десертами, або додають в салати.

“Можна довго розповідати про його яскравий гармонійний солодкуватий смак, про регулярну врожайність (68,8 ц/га). Але більшість людей все одно звикли до білого горіху.

Якщо говорити про експорт – з однієї сторони ринок потребує білого як папір горіху, а з іншої сторони – я вірю, що горіх незвичного кольору і високих смакових характеристик може зайняти гідне місце на світовому ринку” – каже фермер з Кіровоградщини Олександр, котрий саме вирощує червоні горіхи.

Наразі, Олександр – один із небагатьох, хто займається вирощуванням унікального горіху червоного сорту. За словами аграрія, на сьогоднішній день, у справі червоного горіху потрібна перемога смакових характеристик над стандартами ЄС.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Agri – Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!