Фермер з Харківщини створив дистанційно керований трактор, що розміновує поля   

0 694

На Харківщині фермер з деокупованого села Гракове підготував трактор до робіт у полі. Радіокерована машина захищена від російських мін, пише SEEDS.

З боків трактор обшили металом з російської бмп та дерев’яними брусами, встановили радіокерування. За допомогою пульта та монітору механізатор Павло Григорченко дистанційно може керувати трактором. Його використовують, щоб прибрати бур’яни у полі.

«На ньому є газ, повороти праворуч і ліворуч, увімкнення і вимкнення автопілота. За сильного вітру з’являються неполадки, а коли його немає і ясна погода, видимість ідеальна», – розповів Павло Григорченко «Суспільне Харків».

Зв’язок здійснюється через антени, радіус дії – до 2 кілометрів. Механізатор у момент керування перебуває в ковші навантажувача. Коли зв’язок із трактором погіршується, його піднімають у ковші на висоту.Власник аграрного підприємства Олександр Кривцун не знає, скільки мін ще потрібно знешкодити на його полі. В Граковому він має 2 тисячі гектарів землі.

Читайте також: У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів

«У саперів зараз завдання розмінувати лінії електропередач і газопроводи населенню. Вони не встигають, ще й ми просимо допомоги. Тому вирішили щось зробити, щоб вийти в поле й самим розмінувати», – каже Кривцун.

Обладнати радіокеруванням трактор, якому понад 30 років, коштувало близько мільйона гривень, говорить підприємець.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!