Фермери Одещини масово закривають бізнес – втрати від торішньої посухи катастрофічні

1 1 730

Костянтин Маджар, один з найавторитетніших Ренійський фермерів, вирішив закрити своє господарство. Причиною такого рішення стали катастрофічні наслідки аномальної посухи 2019-2020 років.

Як відомо, від цього лиха найбільш постраждали аграрії південного регіону Одеської області. Обіцяної допомоги від держави фермери і сільгосппідприємства так і не отримали, в результаті чого багато хто з них опинилися на межі банкрутства.

Не витримав фінансових труднощів і Костянтин Маджар, господарство якого спеціалізується в основному на виробництві елітного столового винограду і високоякісних виноградних саджанців. Фермера не врятувало навіть те, що він застосовує самі сучасні технології. На його думку, нашій державі все це просто не потрібно.

Нещодавно Костянтин Михайлович не збирався здаватися і навіть ділився з пресою своїми планами на майбутнє. Зокрема, він заявив про намір вирощувати банани.

«Йде глобальне потепління, змінюється клімат. У мене давно росте інжир, вже посадив гранат, ківі, хурму. Роблю експеримент з бананами », – розповів Костянтин Маджар під час одного з форумів аграріїв Бессарабії.

У березні цього року фермер в інтерв’ю газеті «Ренійський вісник» висловив власну думку з приводу перспектив масштабного відновлення зрошувальних систем на Одещині (губернатор Сергій Гриневецький назвав це завдання одним з пріоритетних для регіону – ред.). У цьому інтерв’ю Костянтин Михайлович торкнувся і економічні проблеми місцевих сільгоспвиробників.

«В минулому році ми всі фактично прогоріли і по озимим, і по ярових, але нам жодної копійки допомоги не дали! Поруч, здавалося б, в бідній Молдові і то по 3 тисячі леїв видали за кожен гектар загиблих посівів в якості відшкодування завданої посухою шкоди. А як нам, які нічого не отримали, погашати кредити і відсотки по ним?

Чим платити податки? Я, наприклад, податки не плачу, бо нічим платити. І багато фермерів, яких я знаю, теж не платять.

Ще питання: звідки брати кошти на підготовку грунту? На що купувати добрива, засоби захисту рослин? Банк не хоче пролонгувати договір, поки в заставу щось не даси. І вони мають рацію. А що може дати в заставу фермер, за яким вдарила посуха? Нічого!» – заявив Костянтин Маджар.

За його словами, ще з минулого сезону у нього залишилися борги в розмірі 780 тисяч гривень, і погасити їх неможливо. Вихід один – офіційно ліквідувати фермерське господарство. Після закриття бізнесу у Костянтина Михайловича залишиться лише 2 гектари виноградника. Так би мовити, для душі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Топор

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Берспектива пише

    Ще одна обставина, через яку фермерам – землевласникам взагалі доведеться згортати свою сільгосп діяльність та переходити в у “реєстрове пільське арбайт- козацтво” і херачити на колишє своє “холєрно замоцне Ржеч Посполите паньсьтво”.
    А земля їхня власна чи “орендована” куди ??? Правильно – нашим та пільським та іншим олігархам у довічну, безповоротну.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!